Наварка шин. Кому вигідно?

чт, 2018-05-17 20:36
Поделиться
Наварка шин. Кому вигідно?

На сьогоднішній день ціни на покришки значно піднялися. Тому багато власників автомобілів просто не можуть собі дозволити поміняти гуму вчасно. А про вантажний транспорт і говорити нема чого, тому що на ньому більше коліс, ніж на легкових машинах. Відповідно, замінити шини на вантажівці обійдеться в копієчку.

Для того, щоб заощадити можна відновити старі покришки за допомогою технології наварки. Чи справді це вигідно і кому?

Шини на легкових автомобілях часто виходять з ладу через малу величину протектора, тому що розмір коліс невеликий і кількість ям предостатньо. На таких машинах покришки деформуються завдяки їзді по нерівній поверхні на великих швидкостях. У таких випадках гума може повністю розірватися і її вже не відновити. А все тому, що розмір ям набагато перевищуює розмір коліс.

З вантажним транспортом справа йде зовсім по-іншому. Вони мають досить великі і здвоєні колеса, яким не страшні вибоїни на дорогах. Тому гума вантажівок не зношується так швидко, як на легкових авто. У більшості випадків шини на таких машинах можуть відслужити весь термін експлуатації. Але протектор все одно стирається і вже не виконує покладені на нього функції. Що ж робити в даному випадку?

Звичайно, найпростіше придбати новий комплект гуми. Але це досить дорогий варіант і не кожному по кишені. Гарною альтернативою може стати наварка шин, тобто їх відновлення. В чому полягає суть даної технології?

Спочатку каркас покришки, яка відслужила свій термін, оглядають на наявність яких-небудь дефектів, деформування і т.д. Якщо все добре, крім стертого протектора, то гуму можна відновити. Це буде набагато вигідніше, ніж купувати нову. За допомогою шліф верстата знімається старий протектор. Далі покришка готується до наварки. Під час шліфування вирівнюється геометрія шини. На вже готовий каркас наварюється новий протектор.

Про таке відновлення шин ходить багато міфів. Розглянемо один із них. Існує думка, що технологія наварки гуми була придумана умільцями в гаражі для того, щоб "обдурити" клієнтів і продати їм покришки, що були у вжитку, як нові. Це не є правдою. Наприклад, така відома компанія, як Мішелін запатентувала свій спосіб наварки, який був розроблений вченими на спеціальному обладнанні. Тому дана технологія має право на життя, головне звертатися в перевірені СТО, щоб не стати жертвою ошуканців, котрі виконують роботу у кустарних умовах.

Теги АвтоШины

Комментарии